הפלייבק התווסף לסל הקניות
המשך גלישה באתר
הרשמה למבצעים מטורפים !

Playbacks, user guide

דבר ראשון, לפני שמתחילים לנסות לשיר עם ה-פלייבקים , צריך לחזור ולשמוע את השיר המקורי, ולוודא שמכירים כל חלק וחלק בשיר המקורי, ויודעים בדיוק לתזמן נכון מתי הכניסות של הזמר בכל שלב בשיר המקורי.

בדרך כלל כל שיר, (ובהתאם לכך גם הפלייבק), מתחיל בפתיחה מוזיקלית – שלאחריה מגיעה הכניסה לבית הראשון. אחר כך פזמון, בית נוסף, לפעמים יש מעבר מוזיקלי גם באמצע השיר, או C-PART וכו' וכו'... לכן, יש ללמוד היטב את המבנה של השיר המקורי על כל חלקיו ולהקשיב לו כמה וכמה פעמים לפני שמתחילים לנסות לשיר עם הפלייבק.

תהליך למידת השיר המקורי הוא חשוב מאד, כיוון שכאשר מפעילים את הפלייבק, לפתע אין את הזמר ועלולים ללכת לאיבוד בליווי המוזיקלי ללא הזמר.  אחד הדברים החשובים של שירה עם פלייבקים, היא ההבנה שהפלייבקים הם הליווי המוזיקלי בלבד והזמר מעתה הוא אתם ! לכן, אל תצפו שהפלייבקים "ילמדו" אתכם את הכניסות. הפלייבקים ינגנו בדיוק את הליווי המוזיקלי שמלווה את הזמר בשיר המקורי, וגם הזמר המקורי , למד את הכניסות והתיזמונים שלהן - לפני שהתחיל לשיר עם הפלייבק.

 

לכן, אם קורה לכם מצב שהפעלתם את הפלייבק וקצת הלכתם לאיבוד, ופיספסתם את הכניסות , והפלייבק נראה לכם "מבלבל" – הבעיה איננה בפלייבק, כיוון שכאמור, ה-פלייבק הוא חיקוי מדוייק של הפלייבק המקורי שמתנגן ברקע של הזמר בשיר. אם לא הסתדרתם עם  הפלייבק, זה ככל הנראה מפני שאתם לא מספיק מכירים את הביצוע המקורי ולכן לא מספיק מתמצאים ב-פלייבק.

יש עוד דבר שחשוב מאד לזכור: פלייבקים אינם יצירה שעומדת בפני עצמה. אתם לא אמורים להקשיב להם ולא לשיר ביחד איתם. הפלייבקים בנויים כך שמה שמשלים אותם – זה בעצם קולכם, השירה שלכם. רק כששרים נכון ביחד עם הפלייבקים , מבינים את טיבם ואיכותם האמיתית.

אז למרות שזה מאד מגרה ישר להתחיל לשיר עם הפלייבק, אנו ממליצים ללמוד היטב את השיר המקורי , ורק אחרי ששולטים בו לחלוטין ומכירים אותו במבנה, בכניסות ועל כל חלקיו היטב, רק אז לחמם את הגרון ולשיר בכייף ולהינות מהפלייבקים האיכותיים שלנו.

והכי חשוב – אל תפסיקו לשיר !

הראשון בפלייבקים – פורטל הפלייבקים המוביל של ישראל !

=""